Soru: Saç Ekimi Nerede Yaptırmalıyım?

Saç ekimi gerçekten işe yarıyor mu?

Saç ekimi gerçekten işe yarıyor mu? Evet. Nakledilen saç derisi, saç derisinin arkasından çıkarılır ve kel bölgeye aktarılır. Nakledilen saç, renk, doku, büyüme oranı ve kıvrılma gibi kendi özelliklerini korur.

Saç ekimi nerede yapılır?

Ense ve kulak arkası bölgeleri saç ekimi için en kaliteli greftlerin bulunduğu donör bölgelerdir. Özel mikromotor cihazlar ile saç kökleri çıkartılır. Alınan bu greftler özel bir solüsyon içerisinde bekletilerek, kaliteli hale getirilir.

Saç ekimi acıtır mı?

Saç ekimi acıtır mı? Sorusunun yanıtı hayır’dır. Hayır, saç ekimi operasyonu esnasında normal şartlar altında canınız acımaz, bir şey hissetmezsiniz çünkü saç ekimi operasyonu lokal anestezi ile gerçekleştirilmektedir. Lokal anestezi etkisi hafifledikçe operasyon esnasında tekrar edilir.

Saç ekimi fiyatı ne kadar?

Saç ekimlerinde greft hesaplamsı ile saç ekim fiyatı sunan saç ekim merkezleri genel olarak mümkün olsa dahi 3000 greft saç ekim yapmakta ve yaptıkları bu 3000 greft saç ekim için yaklaşık olarak 4000 tl ile 5000 tl arasında fiyat sunmaktadırlar.

Saç ekimi kesin çözüm mü?

Saç ekimi diğer medikal ve bitkisel çözümlerin aksine cerrahi bir tedavi yöntemidir. Kişinin kendi saç ve kıl kökleri yine kendisine aktarılmakta, kelliğe kesin çözüm olmaktadır.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Boyalı Saç Nasıl Açılır?

Saç ekimi zor mu?

Ön saç çizgisinden tepe noktasına kadar yavaş yavaş çoğalan, ön saç çizgisinin doğal saçtaki gibi tasarlanması, ekilen saçın çim adam gibi birden bire uzamaması ve kişinin yaşa uygun yoğunlukta olması gerekir. Sonradan düzeltilmesi çok zor olduğu için saç ekim işleminin çok doğru bir şekilde yapılması şarttır.

Saç ekimi için nereden kıl alınır?

Sakal kökleri ile saç ekimi yapılırken, genellikle sakalın kullanılmayan boyun bölgesi ile çene altında bulunan kıllar kullanılır; bu yüzden hastada herhangi bir estetik kaygıya neden olmaz. Ancak sık sakallara sahip olan hastalar için, yanaklardan da kıl kökü alınmasında sakınca yoktur.

Saç ekiminde ekilen saçlar nereden alınır?

Saç ekim işlemleri esnasında açık olan bölgeye köklerin kaliteli olduğu yerlerden transfer yapılır. Bu transfer işlemleri genellikle ense kısmından alınarak yapılır. Bu bölgede bulunan saç kökleri hormonlara karşı duyarsızdır. Bu durum da genellikle ense bölgesinde bulunan saçlarda dökülme gözlenmez.

Saç ekimi kimlere yapılmaz?

Başlıca şu durumlara sahip olan kişilere saç ekimi yapılamaz;

  • Hepatit C hastalığı bulunan hastalara saç ekimi yapılamaz,
  • Hıv – Aids hastalığı bulunan hastalara saç ekimi uygulanamaz,
  • Psödopelade ve Liken planus hastalığı olanlara saç ekme işlemi yapılamaz,

Saç ekiminde ağrı kaç gün sürer?

Saç ekimi sonrası ağrılar kullanılan saç ekim yöntemine göre değişik sürelerde gözlemlenebilir. Özellikle baş ve ensede görülen ağrılar FUE yönteminde genel olarak 3 – 4 gün gözlemlenirken; FUT yönteminde ağrılar 5 – 6 günden iki haftaya kadar sürebilir.

Saç ekimi öncesi anestezi nasıl yapılır?

Anestezi cihazının içinde bulunan lokal anestezik ilaçlar basınçlı püskürtme tekniğiyle kafa derisinin altına enjekte edilmiş oluyor. Bu sayede kişi hem anestezi yapılırken hem de ekim esnasında herhangi bir ağrı hissetmiyor. Ağrısız saç ekimi, psikolojik açıdan kişiye rahatlık ve konfor sağlar.

You might be interested:  Sık sorulan: Beyaz Tenli Renkli Gözlülere Hangi Saç Rengi Gider?

Saç ekiminden sonraki süreç nasıl işler?

Saç ekimi operasyon sonrasına, kızarma ve kabuklanma, kabukların dökülmesi ve şok dökülme süreçleri gerçekleşir. Bu süreçler tamamen normaldir. Ekilen saçların tamamının çıkması ve tedavinin başarısının tam olarak görünmesi bir yıl içerisinde olmaktadır.

3000 greft ne kadar saç teli eder?

Ortalama olarak her greftte ise 2 ila 3 saç teli bulunmaktadır. Bazı greftlerde de sadece bir saç teli bulunabilir. Buna göre hesaplama yapılırsa her greft için 2.5 sayısı baz alınmaktadır. 3000 * 2.5 = 7500 saç teline denk gelmektedir.

Saç ekimi ömürlük mü?

Saçların genetik olarak dökülmeyen bölgesinden alınan greftler sayesinde ekilen saçlar bir ömür kalıcıdır. Prosedür doğru bir cerrah tarafından uygulanır ve uygun postoperatif bakım gerçekleştirilirse saç ekimi işlemi ömürlük bir işlemdir.

En iyi saç ekim merkezi neresidir?

En iyi saç ekim merkezi listemizin ilk sırasında yer alan ASMED hair transplant, Dr. Koray Erdoğan öncülüğünde hastalarına en iyi hizmeti sunuyor. Saç ekimi alanında yapmış olduğu yenilikçi buluşlar sayesinde adından sıklıkla söz ettiren ASMED, başarılı saç ekimi operasyonları sunmakta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *