Sık sorulan: Doğal Bıttım Özlü Yoğun Saç Bakım Kremi Nasıl Kullanılır?

Bıttım sabunu ve saç kremi nasıl kullanılır?

Bıttım sabununu bol köpürttükten sonra saç diplerine masaj yaparak kullanın. Bıttım sabununu kullanırken yanında kimyasal bir ürün kullanılmaması gerekiyor. Bıttım sabununu düzenli kullanmaya mümkün olduğunca özen göstermede fayda var 1 gün bıttım sabunu kullanıp 2. gün şampuan kullanmayınız.

Bıttım kremi saç çıkarır mı?

Bıttım Sabunu Saç Çıkarır Mı? Bıttım sabunu saç çıkarma özelliğine sahiptir. Fakat düzenli olarak ve uzun süre kullanılması halinde faydalı olabilir. 8 ila 9 ay boyunca haftada 2 veya 3 kez saçınızı sadece bıttım sabunu ile yıkarsanız, saçınızın çıktığını görebilirsiniz.

Bıttım kremi neye iyi gelir?

Herhangi bir kimyasal katkıya ihtiyaç duymadan en üstün nitelikte etkilere sahip olan bıttım,

  • Saç bakımı
  • Saç kırılma ve dökülmesi.
  • Saç beyazlaması
  • El ve yüz kısmında oluşan akne ve sivilcelerin tedavisi,
  • Sedef hastalığı
  • Mantar ve benzeri cilt rahatsızlıklarının önlenmesinde kullanılmaktadır.

Bıttım yüz kremi ne işe yarar?

BITTIM KREMİ · 1 adet bıttım kremi (150 ml) El ve yüz kısmında oluşan akne ve sivilceler için önerilir Sedef hastalığı destekler Ekzama hastalığı destekler Mantar hastalığını destekler Benzeri cilt rahatsızlıklarına karşı destekleyicidir.

You might be interested:  FAQ: Deriye Bulaşan Saç Boyası Nasıl Çıkar?

Bıttım sabunu beyaz saçlara iyi gelir mi?

Beyazlayan saçlara elveda Ne yazık ki bıttım sabununun bu kullanımı çok çarpıcı olsa da kesinliği yoktur. Düzenli ve doğru kullanım ile bıttım sabunun beyaz saçlara eski görünümünü kazandırdığı söylenmektedir.

Mehmet Aydın bıttım sabunu doğal mi?

Mehmet Aydın Bıttım Sabunu, 500 gr’dır. Yağlı ve akneli ciltler için kullanıma uygundur. Saç ve vücut temizliğinde kullanılabilmektedir. Yüzde 100 doğal içeriği ile cildi ve saçları besler.

Bıttım sac kremi nasil kullanilir?

BITTIM SAÇ KREMİ · 1 adet Bıttım Saç Kremi (250 ml) Saç bakımı Saç kırılma ve dökülmesi için önerilir Saç beyazlamasına karşı destekler KULLANIM ŞEKLİ Saçlarınızı biraz ıslatın ve bıttım saç kremini saçlara sürerek saç diplerine masaj yaparak 10 – 15 dk. uyguladıktan sonra su ile durulayabilirsiniz.

Bıttım kremi nasil yapilir?

Bıttım Kremi, kendi üretimimiz olup Bıttım (Menengiç) meyvesinin havanlarda dövülerek, yağa dönüştürüldükten sonra Bıttım yağı ve su eklenerek, bunların karıştırılmasıyla elde ediliyor. İçine herhangi bir katkı maddesi ve kimyasal ürün katılmıyor. Bütünüyle el emeğidir.

Bıttım sabunu faydaları nelerdir?

Egzamaya, mantara, ergenlik sivilcelerine vücuttaki yara ve tahrişlere karşı etkilidir. Gözenekleri açar varisleri iyi derecede rahatlatır. Doğal ürünler den üretildiği için hiç bir yan etkisi olmaz kimyasal madde içermez. Bıttım sabunu saçlara canlı bir görünüm parlaklık hissi verir kuru saçları nemlendir.

Bıttım Özlü Yoğun saç bakım kremi ne işe yarar?

Bakteri mikrop öldürücü özellği sayesinde saç derisinde oluşan bakterileri yok ederek saçlarında daha sağlıklı ve kuvvetli çıkmasına yardımcı olur. Bıttım özlü saç bakım kremi banyo ve duş sonrasında saçların daha rahat taranmasını yardımcı olur. Saç tellerinin yumuşamasını sağlarken saçların kopmasını engeller.

You might be interested:  Sık sorulan: Saç Boyası Alerjisi Yaşayanlar Ne Yapmalı?

Bıttım yağı neye iyi gelir?

Bıttım yağı cilde faydalı olduğu gibi özellikle saçlara da olumlu yönde etki eder. Saçların erken beyazlaşmasını engeller. Saç diplerindeki yaralara iyi gelir. Saç köklerini güçlendirir.

Bıttım yagı nasıl kullanılır?

BITTIM SABUNU NASIL KULLANILIR? Bıttım sabunu tamamen doğal içerikli olduğu için ve kesin sonuç elde etmek istiyorsanız kesinlikle kimyasal ürünlerle birlikte kullanmamalısınız. Saçlarınızı ıslatın ve bıttım sabununu saçlara sürerek köpürtün. Saç diplerine masaj yaparak uyguladıktan sonra su ile durulayabilirsiniz.

Bıttım sabunu cildi kurutur mu?

Bıttım sabunun faydaları; Sivilce ve akneyi kurutur. Cildi derinlemesine besler. Düzenli kullanımda cilt lekelerini giderir. Gözenekleri açarak cildin nefes almasını sağlar.

Bittim ne demek?

Bıttım, menengiç ağacında yetişen bitkidir. Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yetiştirilen bitki, hem sabun hem de kahve yapımında kullanılıyor. Tamamen organik bir yapıya sahip olan bıttımdan elde edilen menengiç yağı insan sağlığına birçok açıdan faydalıdır.

Bıttım sabunu nerede üretiliyor?

Siirt adı ile özdeşleşmiştir.Tamamıyla doğal ürünlerden üretildiği için yan etkisi bulunmuyor. Bıttım, Güney Doğu Anadolu Bölgesinde yetişen bir meyvedir. Bıttım sabunu yabani fıstık ( bıttım ) yani bilinen adıyla menengiç yağından elde edilir. Bıttım Siirt fıstığının aşılanmamış halidir Siirt’e özgü bir sabundur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *